Vytisknout
Kategorie: Kreslené vtipy

DoloresKresby (převážně tužkou) a zejména kreslené vtipy. Jsem členem sdružení kreslířů internetového časopisu Tapír.

S kreslenými vtipy jsem začínal už na gamnáziu v roce 1984. Mé kresby si prošly zásadním vývojem. První otištěný vtip byl v časopisu Stadion a byl na téma pochod Praha - Prčice, kde jsem nakreslil, jak saniťáci odnášejí do sanitky na nosítkách děravé boty jednoho chodce ...

V roce 1990 jsem kreslil vtipy, kde jich pár vyšlo v Mladé frontě.

Zásadní zlom ve vývoji figurek nastal po mé osobní diskuzi s tehdejším známým kreslířem Jiřím Peterou (někdy kolem roku 1996), který kreslil do Dikobrazu a dalších časopisů.

Potrtéty kreslím velmi zřídka - a upřímně, poměrně s nejistým výsledkem :-)

 

Když jsem zkoušel kreslit nový styl, pomohla mi nechtěně, ale záasadně má tehdy tříletá dcera. Seděla mi na klíně a já zkoušel kreslit nový obličej figurek. Najednou mi Kačka drkla a výsledkem bylo oko s čárkou nahoře (jakási švestička), které dodalo figurce přihlouplý až naivní výraz. A to bylo přesně ono!

První vtip mi vyšel v časopise Trnky-Brnky někdy v roce 1997. Dodnes si pamatuji, jakou jsem měl radost, když jsem našel ve schránce časopis, který se posílal vždy, pokud v něm autor měl vtip.

Pak jsem náhodně publikoval zhruba do roku 2002, kdy časopis přestal proplácet honoráře. mezitím jsem publikoval v časopise Žert.

S kreslením jsem skončil asi v roce 2003 a obnovil jse až na začátku roku 2016 a to díky kamarádovi z dětského tábora, kde on jezdil jako žák a já jako vedoucí. Našel mě na internetu a velmi mi pomohl spolu s dalším kreslířem Mirkem Vostrým publikovat v časopise Tapír.

V současné době využívám k dobarvování počítač a ke kreslení základního tvaru používám tablet. Ale kromě toho samozřejmě mám "standardní nástroje jako tužka, tuž a anilínové barvy.