Vítám Vás na svých stránkách 

Věnováno památce mé dcery Kačky       Radek Tupý

O Kačce Tupé

Kačka TupáKačka Tupá se narodila v roce 1993 s těžkou srdeční vadou, která ji poslední roky upoutala na invalidní vozík, donutila ji užívat nespočet léků, způsobila velké potíže s dýcháním, poškození plic, ledvin, atrofii svalstva, silné a bolestivé otoky.  Poslední měsíce potřebovala téměř stále přísun kyslík. Jakékoliv změny počasí a teplot u ní vyvolaly i několikadenní nevolnost, vodu na plicích, která způsobovala kašel a stěžovala dýchání natolik, že nemohla ležet a spát.

Její život se tak zúžil na lepší chvíle mezi změnami počasí, které si snažila užívat. Většinu času trávila pouze doma tvorbou korálku a sbíráním podpisů, výjimečně drobnými výlety.

Přesto všechno měla neuvěřitelnou vůli, statečnost a důstojnost vše snášet bez jediného naříkání! V dopisech, mailech, na svém webu či v deníku nikdy nepoužila sebelítost. Nikdy své vady nezneužila k jakýmkoliv výhodám! Měla obdivuhodné sociální cítění, nikdy nikomu neublížila, milovala psy.

Kačka byla členem rady sdružení Dětské srdíčko, je autorkou názvu a loga tohoto sdružení. Sama prodejem placek sdružení v hodnotě více jak 5 000 Kč významně přispěla k částce 30 000,- kč, za níž byly do Motolského dětského kardiocentra v dubnu 2011 zakoupeny dva důležité přístroje.

Kačka Tupá zemřela 11. února 2011 na selhání srdce.

Kačka měla (a má) své stránky

http://www.kacenushka.estranky.cz

Kačka si blog sama založila. Ostatně vše si dělala sama. prostě si o tom přečetla a nebo se zeptala a to jí stačilo, aby to pochopila!

Chtěla vědět, jak si upraví některé šířky sloupců, jak si tam vloží svůj obrázek. Ukázal jsem jí pár html a css tagů (tedy příkazů, kterými si může vzhled upravit, některé jsem jen dokonce zmínil a nic víc). Druhý den mi ukazovala, jak udělala vzhled.

Ptal jsem se, jak přišla na některé prvky.

Řekla mi: "jak jsi to včera ukazoval, tak jsem to udělala podle toho"...